Önkéntes egyházi hozzájárulás
Köszönjük mindazoknak, akik adományaikkal támogatják a Katolikus Egyházat. Az éves egyházi hozzájárulást személyesen a templomban lehet befizetni, illetve banki átutalással lehet eljuttatni a Tordasi Római Katolikus Egyházközség számlájára,
CIB BANK: 11101002-19821876-36000001
* * *
Számlázási címünk:
Teljes cím | Rövidített változat |
Tordas Római Katolikus Plébánia | Tordas Plébánia |
2463 Tordas Sajnovics tér 5. |
2463 Tordas Sajnovics tér 5. |
* * *
Rendelkezés az adó 1 %-áról* * *
Az idei esztendőben is rendelkezhetünk jövedelemadónk egy részéről. 1%-át valamelyik egyháznak, másik 1%-át pedig egy civil szervezetnek ajánlhatjuk fel. Kérjük, támogassa a katolikus egyház társadalmi szolgálatát adója egyházi 1%-ával!
A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011
Adventi zenés áhitat
Október: a rózsafüzér hónapja
A rózsafüzér megünneplésének története 1571. október 7-ig a keresztény seregek törökök feletti lepantói győzelmének napjáig nyúlik vissza. A tengeri győzelmet V. Pius pápa és a hívők az imádság hatékonyságának, és Szűz Mária segítségének tulajdonította.
Szent Domonkos ekkor szellemi és lelki fegyverként használja a szentolvasót: „A rózsafüzér szent kard. Ez a kard nem üt sebeket, hanem inkább begyógyítja azokat. Ez a kard nem olt ki életeket, hanem inkább feltámaszt lelkeket a bűn halálából. Vegyük kezünkbe ezt a szent kardot, a rózsafüzért és harcoljunk vele a lelkekért, a békéért, a szeretetért.” A rózsafüzér imamódjának kialakítása szent Domonkos nevéhez fűződik.
V. Pius pápa vezette be a minden év október első vasárnapján tartandó Mária ünnepet, melynek hagyományát az utódai is tiszteletben tartották. Rózsafüzér hónapról XIII. Leó levelei óta beszélünk, aki a rózsafüzér naponkénti elimádkozását szorgalmazta október hónap folyamán.
A katolikus egyház a megemlékezés jegyében egész október hónapban tartja a közös rózsafüzér imádságot. A rózsafüzér imádkozása közben együtt kísérik végig Máriát életútján. A közös ima összeköti a híveket, és mindannyiunkért szól.
II. János pápa mondta, hogy „A rózsafüzérben a Krisztus-misztériumról való elmélkedés sajátos módszere az ismétlés, mely természetes módon segíti elő a titkokkal való azonosulást. Ha az imát felületesen végezzük, szárazzá válhat, de ha a szeretet kifejezésének tartjuk, nem fáradunk bele, hogy újra és újra visszatérjünk a szeretett személyhez. Az Üdvözlégyek ismétlése közvetlenül Máriához fordul, a szeretet aktusa ővele és őrajta keresztül Jézusnak szól.”
A Szentolvasó
A Szentolvasó imádkozásával Isten Anyját tiszteljük, és megváltásunk titkaira emlékezünk. A Szentolvasó egy-egy szakaszát "tizednek" nevezzük. Minden tized egy Miatyánkkal kezdődik, majd tíz Üdvözlégy következik, melybe a "titkot" befűzzük, végül egy Dicsőség zárja. A teljes Szentolvasó tizenöt tizedből áll, melyet három részre osztunk.
AZ ÖRVENDETES OLVASÓ TITKAI:
A bevezető három Üdvözlégyre:
A tizedekre:
A FÁJDALMAS OLVASÓ TITKAI:
A bevezető három Üdvözlégyre:
A tizedekre:
A DICSŐSÉGES OLVASÓ TITKAI:
A bevezető három Üdvözlégyre:
A tizedekre:
A Szentatya által 2002-ben meghirdetett
VILÁGOSSÁG OLVASÓ titkai:
A bevezető három Üdvözlégyre:
A tizedekre:
Végül az alábbi könyörgést mondhatjuk:
V/ Imádkozzál érettünk, Istennek szent Anyja!
R/ Hogy méltók lehessünk Krisztus ígéreteire!
Könyörögjünk!
Úristen, a te egyszülött Fiad életével, halálával és feltámadásával megszerezte nekünk az örök élet jutalmát: add meg, kérünk, hogy e titkokról a Boldogságos Szűz Mária szentolvasójának elmondásával megemlékezve, utánozzuk, amit magukban foglalnak, és elnyerjük, amit ígérnek. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.